Problem zbyt dużych piersi

Zbyt wielkie, nadmiernie rozwinięte piersi to nie tylko problem estetyczny, ich zbyt duża wielkość i ciężar jest przyczyną pojawiania się wielu problemów zdrowotnych. Zbyt duże obciążenie kręgosłupa i pleców jest przyczyną bólów w okolicach kręgosłupa szyjnego, ramion i kończyn górnych. Pomniejszanie piersi to operacja podczas której  usuwany jest nadmiar tkanek piersi, tłuszcz i skórę.

duzepiersi2
W efekcie piersi zostają zmniejszone i przemodelowane natomiast brodawki razem z otoczkami podwyższone na właściwe miejsce. Operacja wykonywana jest pod znieczuleniem ogólnym (pacjentka śpi nic nie czując). Czas operacji to ok. 2-3 godziny. Usunięcie nadmiaru tkanki piersiowej wykonywane jest  za pomocą nacięcia dookoła otoczki brodawki i dalej poniżej piersi i dalej pod piersią. Po usunięciu nadmiaru uwypukla się piersi i przenosi kompleks brodawka – otoczka brodawki. Po zabiegu piersi przykrywane są jałowym opatrunkiem. Poźniej zastępuje się go tzw. chirurgicznym biustonoszem a po ok. 2 tygodniach można zacząć używać zwykłego sztywnego biustonosza.

duzepiersi1
Samo gojenie się ran ma przebieg dość wolny i zależny od indywidualnych uwarunkowań pacjentki. Wszyscy powinni zdawać sobie sprawę, że mogą wystąpić obrzęki które utrzymują się do ok. 6 tygodni. Pacjentka może wrócić do zwykłych aktywności po około dwóch tygodniach, ale ze sportem czy ciężkim wysiłkiem  powinniśmy odczekać ok. 4 – 5 tygodni.

Po więcej informacji na temat zmniejszania piersi zapraszam na stronę kliniki która się tym zabiegiem specjalizuje http://www.chplast.com.pl/zabiegi/operacje-plastyczne-piersi/zmniejszenie-piersi

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s